Drodzy rodzice zawodnicy zgłoszeni na zawody 13 kwietnia do Woli jadą busem wszyscy :) Opiekun p. Marcin Bębenek ( jeśli byłaby chętna jeszcze jedna osoba aby pomóc zapraszamy) 

Pozostali rodzice zostają w domu, trzymają kciuki, wspierają motywują do samodzielności 

 

Brak obecności rodziców może pomóc zawodnikom skoncentrować się na swoich celach sportowych. Eliminuje to możliwość rozpraszania się lub stresu związanego z obecnością rodziców na miejscu zawodów.

Podróżowanie, udział w zawodach  bez udziału rodziców może pomóc zawodnikom rozwijać poczucie samodzielności i odpowiedzialności. Muszą samodzielnie zorganizować się, zadbać o swoje rzeczy i dotrzeć na miejsce zawodów, starty 

Podróżowanie zespołem i sam udział w zawodach umożliwia zawodnikom budowanie więzi z kolegami z drużyny. Mogą wspierać się nawzajem i budować silniejszą więź, co może przełożyć się na lepsze wyniki na zawodach.

 

Proponuje takie rozwiązanie, aby uczyć naszych młodszych i starszych zawodników radzenia sobie w różnych sytuacjach. Dla niektórych może to być sytuacja stresująca, jednakże dzieci nie jadą same.  Jest opiekun, są inni zawodnicy, gdzie w zespole powinni działać. Przez to uczą się jak sobie radzić ze stresem. Radzenie sobie ze stresem i pokonywanie trudności jest cenną umiejętnością.